• Slide 3
  • Slide 3
  • Slide 3

Çatı Tamiri

Çatılar,  binayı yağıştan ve diğer atmosferik etkilerden (sıcak, soğuk, rüzgar) oluşturan ve koruyan en üst unsurlarıdır. Çatı tamiri servisimiz ile gerekli restorasyonları tamamlayarak çatınızın ömrünü uzatıyoruz. Çatılar iki parçadan oluşur, taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması. Çatı tamiri ve onarımı durumunda, aşınmış sistem yeni parçalarla değiştirilmelidir. Taşıyıcı olan kısımdaki malzemeler "ahşap, çelik, betonarme" gibidir. Ayrıca eğimine, kaplama malzemelerinin türüne, ağırlığına ve yüküne bağlıdır.

Çatı Tamir Servisi İhtiyacı

Çatı onarımı, sadece çatı kiremitleri, izolasyon vb. Yaşlanma veya kırılma ile ürünlerin çatının mevcut bölgesinden su almasına neden olur. Çatı servisim olarak, çatınızda hasar değerlendirmesi ve teşhisi yaparız. Uzman ekibimiz çatı ve çatı üzerindeki hasar kontrolünü belirler ve size sorunun nereden geldiği hakkında bilgi verir. Çatıdan su akıyorsa, kiremit çürümüş olabilir, kiremitler kırılabilir, tüm bu sorunları çözmek için yalıtım yırtılabilir.

Çatınızın son zamanlarda ve yoğun kar fırtınasından sonra şiddetli hasar görmesi olasıdır. Kar ve rüzgar, ağaç dallarının kırılmasına neden olabilir ve bu durum yaşlanan çatılara daha da zarar verebilir. Sorunun daha da kötüye gitmesini önlemek için yaygın ve son zamanlarda meydana gelen fırtına hasarının derhal ele alınması gerekir. Çoğu zaman, bu tam bir tavan değişimi gerektirebilir.

Çatı Tamiri Yapımı

Baca Tabanlarının Değiştirilmesi: Baca tabanları, baca sıvaları, çatı iskeleti, su akıntıları vb. Tüm çatı elemanları en az detaya kadar uzman bir ekip tarafından dikkatlice incelenmelidir. Yenileme yapılmış olsa bile çok fazla hasar alan çatıları onarmak yerine, doğru ayrıntılarla yeni bir çatı yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Çatı Kiremitlerinin Yapılması: Kiremitleri monte edebilmek için çatıdaki kirişlere çatı levhası uygulanmalı ve bu ahşap kaplamaların üzerine nitelikli bir su geçirmez bitümlü membran kaplama döşenmelidir. Bu kapak suyun kiremitlerden geçmesini önlemek için kullanılır. Çatı kiremitleri tek tek kontrol edilmeli ve kırık kiremitler yenisiyle değiştirilmelidir. Karolara zarar vermemek için bakım ve kontrol aşamasında dikkat edilmelidir.

Baca Tabanlarının Değiştirilmesi: Baca tabanları, çeşitli su geçirmez yalıtım malzemeleriyle su sızmasına karşı korunur. Hava koşullarının etkileri nedeniyle yalıtım malzemeleri zamanla aşınabilir.

Çatı İskeleti Tadilatı: Taşıyıcı sistem, çatının çatısında, bozulma, esneme vb. çöktü, hasarlı çatı iskeleti elemanları yenisiyle değiştirilmelidir

Çatı Tamiri Avantajları

  • Aşınma ve yıpranma sırasında rutin bakımın bir parçası
  • Nem hasarını önler
  • Yapım aşamasında olan evinizle daha az zaman geçirmenizi gerektirir
  • Acil güvenlik tehlikelerini ve rahatsızlıklarını giderir
  • Çatınızın ömrünü 20 yıldan daha uzatır.
  • Evinizin değerini arttırır.

Çatı Tamiri Fiyatları

Çatı onarımının toplam fiyatını artırabilecek diğer hususlar arasında şunlar bulunmaktadır.

Çatının Tipi : Sizin çatı tipi kesinlikle onarım toplam maliyetini etkileyecektir. Çatı kaplama malzemeleri ne tür bir çatı eğimine sahip olduğunuza göre maliyet açısından farklılık gösterir ve daha yüksek eğimli çatılarda işçilik ve malzemelerde genellikle düz eğimli olanlardan daha pahalı olur.

Hasarın kapsamı : Tamir için ne kadar çatı hasarı yapılması gerektiği, projenin zamanını, işçiliğini ve malzemesini belirleyecektir. Küçük bir onarıma ihtiyacınız varsa, çatı tamir ustası adına çok daha fazla paraya mal olmayacak. Genellikle, çatı kaplamaları, çatı kaplama malzemeleri için ana ölçüm olduğu için kare görüntülerden şarj eder. Ayrıca, yolun aşağısındaki küçük onarımlar için size kalan malzemeleri verebilirler. 


Biz Sizi Arayalım

Diğer Hizmetlerimiz

Bağcılar Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, bağcılar çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Beşiktaş Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Beşiktaş çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Sultangazi Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Sultangazi çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.