• Slide 3
  • Slide 3
  • Slide 3

Çelik Çatı Yapımı

Çelik çatılar yüksek gerilime ve yüke karşı dayanıklıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, çelik çatı yapımında kullanılan ana malzeme çeliktir. Çelik konstrüksiyon çatı sistemi genellikle duvarlar arasında büyük bir boşluk bulunan yerlerde tercih edilir. Çünkü destek açıklığının daha fazla olduğu yerlerde, ahşap tipi çatı iskelet sistemleri dayanıklı değildir.

Çelik çatı konstrüksiyonunda kullanılan malzemeler kaynak ve diğer perçinleme yöntemleri ile birbirine tutturulmuştur. Çeliğin yüksek dayanıklılığından dolayı, deprem gibi doğal olaylara ek olarak maksimum dayanıklılık sağlar.

Çelik çatı konstrüksiyonunda tecrübe ve bilgi çok önemlidir. Bu nedenle, bu sistemi tercih edenlerin kalifiye çelik çatı ustalarına yapılacak işi teslim etmelerini sağlamalıdırlar. Aksi takdirde, uygun şekilde inşa edilmemiş çelik çatılar risk oluşturabilir.

Çelik çatı sistemi genellikle geniş alanlarda, yani geniş destek açıklıkları bulunan yapılarda tercih edilir. Aşağıdaki bazı çelik çatı konstrüksiyon görüntülerini inceleyerek, uygulama alanlarının genel özellikleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Çatı konstrüksiyonu olarak kullanılan çelik konstrüksiyon, çatı çatı, teras, balkon, bölgeye uygulanan modelin çatısı ve istenilen modellerin yapılması için kullanılabilir. 

  • Çelik çatı konstrüksiyonu hakkında ne yapılmalı? 
  • Çelik çatı konstrüksiyonu uygulamaları nelerdir? 

Sorularınıza cevap verelim.

Kızaklı çatılarda çelik çatı konstrüksiyonu, çelik çatı konstrüksiyonu tercih edilir, çünkü üçgen çatı uzunluğunun uzunluğu uzundur.

Çelik neden tercih edilir?

Mesafenin uzunluğu ahşap çatıdan daha fazla olduğu için, çelik çatılar beşik çatıdan yapılmıştır. 10 m uzunluğa kadar olan mesafe ahşapta 4 m'dir.

Neden Çelik Çatı Kaplama

Çelik çatı, binanızın çatısında yapılan demir malzemelerden kullanılan bir yapı malzemesidir. Dayanıklılık açısından en iyi yapım aracıdır. Çelik yapı binanızı doğal afet olaylarından en güvenli şekilde koruyor ve size en konforlu ve konforlu yaşamı sunuyor. Su girişi, devrilme, kırılma ve çelik çatı gibi olaylardan etkilenen olayların yerinden çıkması gibi diğer çatılar sağlığınızın ileriye dönük bir yapısıdır. Binanızın çatısına uygulanabilecek alanı seçtikten sonra hızlıca monte edilir. Ahşap ve benzeri korumalara göre çok daha güçlü bir yapıya sahip çatı sistemi malzemesidir. Rüzgar, deprem ve yağmura karşı, yıkıma karşı olaya karşı yüksek direnç, ayrıca size güvenlik sağlıyor.

Çelik Teras Kaplama

Mesafe teras kapanma teras alanlarındaki mesafeden fazlaysa ve teras modeli derecelendirilirse çelik tercih edilmelidir.Klasik çatı modelinin dört köşesi, herhangi bir mesafeden çelik çatı ile yapılabilir, ahşap yapıya göre çelik yapılar değiştirilebilir, çelik daha sağlıklıdır.Fabrika, endüstri, apartman, tarla alanında büyük iş yaptığımız işlerden bağımsız olarak İstanbul bölgesindeki sevgimizle ilgili her modeli çelik çatı sistemi yapıyoruz.Biz Sizi Arayalım

Diğer Hizmetlerimiz

Kağıthane Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Kağıthane çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Şişli Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Şişli çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Sultangazi Çatı Ustası

Sultangazi çatı ustası dikkatli aynı zamanda güvenilir bir şekilde çalışır. Müşterilerini çatı onarım çalışmaları sırasında meydana gelebilecek her türlü hasar hakkında bilgilendirir ve çatı problemlerini giderir.